“Kimyasal açıdan konuşmak gerekirse çikolata; dünyanın en mükemmel gıdasıdır. (–Michael Levine, professor of molecular biology-nutritional expert)”

BLOK ÇİKOLATA

KUVERTÜR : Bir çikolata fabrikasını en iyi tanımlayan cümle; “ Kakao yağı ve belirli oranlarda farklı kakao oranlarını baz alarak oluşturduğu “çikolata bloğunu” üreten işletmedir”, o çikolata bloğunun tanımı ise Kuvertür’dür.
Piyasada kullanılışı; eriterek kullanım olunca daha kolay eritebilmek için “eritmelik çikolata”  tercih edilmeye başlanmıştır.

KONFİSERİ: Bitkisel yağlar tercih edilerek üretilen blok kokolin ise Konfiseri olarak tanımlandırılmıştır. Yağ farkından kaynaklanan fiyat avantajına sahiptir. Daha kısa sürede soğuma ve kıtır hale gelebilmesi artı kolay kaplama yapabilme özelliği sayesinde, kaplama yapan üreticiler tarafından tercih edilmektedir.

KUVERAJ : Pasta süslemek amacı ile kullanılan, kazıma veya traşlama yöntemi ile elde edilen ruloların (Chocolate Shavings) tadının bu amaçla kullanılan diğer ganajlara göre lezzet konusunda “çikolatalı” artısının olması ve kaplama yeteneği sayesinde pasta üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Kuvertüre göre fiyat avantajı ve konfiseriye göre lezzet üstünlüğüne sahiptir.

Bitter

Fildişi

Sütlü

Kuvertür, Konfiseri ve Kuveraj çikolatalar standart olarak 3 çeşit üretilmektedir. Dilediğiniz renk ve aromaya sahip çeşitleri talep miktarınız doğrultusunda mümkündür.(Karamel–Fındık). “Sizin çikolata ihtiyacınız; hangi alanda kullanıma yönelik oluşursa oluşsun en doğru ve uygun çözüm için bize danışabilirsiniz.”

Kuvertür

Konfiseri

Kuveraj

Menü